Двадцята річниця тракторного заводу в місті Ле-Ман, Франція

/ Новини / Двадцята річниця тракторного заводу в місті Ле-Ман, Франція
Двадцята річниця тракторного заводу в місті Ле-Ман, Франція

Рівно 20 років тому, 23 лютого 2003 року, була підписана угода про придбання контрольного пакету акцій компанії Renault Agriculture, відтоді компанія CLAAS поступово зміцнила свої позиції на міжнародній арені.

Від CELTIS, ARES та ATLES до ARION та AXION

23 лютого 2003 року ситуація у світовому секторі сільськогосподарського машинобудування змінилася. Після придбання контрольного пакету акцій компанії Renault Agriculture, а потім і повного її поглинання 2008 року, CLAAS перетворилася з компанії, що спеціалізується на виробництві збиральної техніки, на повноцінного постачальника систем, додавши до свого асортименту стандартні та спеціалізовані трактори, які гармонійно доповнюють флагмана XERION, що виробляється в Гарзевінкелі. Підписання угоди між Хельмутом Клаасом та членом правління Renault S.A. Патріком Фором напередодні виставки SIMA в Парижі викликало значний резонанс у засобах масової інформації після оголошення про це. До кінця квітня поетапне злиття було схвалене Антимонопольним комітетом.

З 1 жовтня завод у Ле-Мані почав змінювати колірну палітру з Renault Orange на Seed Green, а з 1 листопада 2003 року всі моделі для нових ринків та ринків, що розвиваються, сходять з конвеєра у фірмових кольорах CLAAS. Після завершення модельного ряду компанія CLAAS представила на виставці Agritechnica 2003 «повну лінійку своєї сучасної продукції», яка, окрім стандартних і спеціалізованих тракторів, включала LEXION 500, самохідну косарку COUGAR і останнє покоління тракторів XERION, що вражало й викликало значний інтерес.

Наприкінці 2003 року компанія CLAAS розпочала розробку великого трактора AXION 800, який вже через три роки з’явився в її асортименті. Це стало першим кроком у послідовній заміні портфелю продуктів з Ле-Мана: з часом CELTIS, ARES і ATLES були перейменовані в ARION і AXION, які відкрили нову еру.

Навесні 2019 року завод у Ле-Мані випустив 150 000-й стандартний трактор компанії CLAAS, а в ювілейний 20-й рік очікується досягнення позначки в 200 000 одиниць.

Сьогодні CLAAS Tractor в Ле-Мані виробляє понад 60 різних моделей потужністю від 75 до 445 к.с., від простих тракторів, до високопродуктивного ARION 400 переважно для європейського ринку і високотехнологічного великого трактора AXION 900 TERRA TRAC для світового ринку.

Завод у Ле-Мані експортує трактори до 80 країн світу, включно з Північною Америкою (з 2019 року).