Найсучасніший завод по виробництву комбайнів набирає обертів

/ Новини / Найсучасніший завод по виробництву комбайнів набирає обертів
Найсучасніший завод по виробництву комбайнів набирає обертів

Компанія CLAAS інвестувала 44 мільйони євро в виробництво найбільш сучасних на даний момент сільськогосподарських комбайнів на заводі Харзевінкель (Німеччина) в рамках проєкту SynPro 2020. Використовуючи найсучасніші виробничі та логістичні технології, можуть виготовлятись два асортименти моделей з безпрецедентним різноманіттям специфікацій і опцій всього на одній лінії виробництва.

Загалом комбайн складається до 15,000 окремих частин, сільськогосподарські трактори є одними з найбільш складних колись побудованих сільськогосподарських машин. Планування виробництва, логістика частин, виготовлення корпусу та подальше збирання є складним завданням – особливо, якщо це супроводжується великим асортиментом базових і опціональних можливостей. Заново спроєктований і збудований з нуля проєкт SynPro 2020, потужності по збиранню сільськогосподарських комбайнів TRION і LEXION в штаб-квартирі CLAAS в Харзевінкель дозволяють отримати безпрецедентне різноманіття, високу гнучкість виробництва та безкомпромісну якість – надсучасні робочі місця з значною економією CO2.

Обладнання на майбутнього.

До 2021 року сільськогосподарські комбайни збирались на двох збиральних лініях в місті Харзевінкель. Однак, виробничі потужності швидко наближаються до своїх меж зі збільшенням розмірів машин і включенням більшої кількості технічних можливостей. Наведемо приклад: через два старі збиральні цехи, які були побудовані між 1952 і 1958, з висотою стелі від 4.2 до 6.0 м, не було можливості провести функціональні перевірки бункера для зерна на флагманських продуктах серії LEXION. Крім того, запуск TRION влітку 2021 року потребував нового підходу – це значить, що майбутній виробничий об’єкт повинен створювати більше комбайнів в день і забезпечувати все більш широкий асортимент моделей – але з більшим використанням ідентичних частин. На сьогодні оновлення вартістю 44 мільйонів євро дозволяє виготовляти більше 30 типів сільськогосподарських комбайнів на одній збиральній лінії.

Співробітники коспанії можуть використовувати нові загальні приміщення, також були оновлені офісні робочі простори для планування виробництва і логістики. Сільськогосподарські комбайни тепер тихо рухаються вздовж всієї збиральної лінії і тестових стендів не електричних автоматизованих візках, або коротко AGV. Ці фактори разом створюють мотивуюче робоче середовище, яке стимулює максимально концентрацію на робочому місці – це ще один важливий компонент звичної якості CLAAS.

Новий цех має площу 15,000 м2 і висоту стелі до 14 м. Демонтаж двох старих цехів і зведення нового зайняло рекордний час, всього 22 тижні. І це не все: світлодіодне освітлення забезпечує яскраві робочі місця з майже природнім освітленням, незалежно від часу доби. Нова 6-тонна система вентиляції циркулює 80,000 м3 повітря в приміщенні на годину, забезпечуючи приємне робоче середовище увесь рік. Тільки новий цех економить приблизно 470 тонн CO2 на рік завдяки ефективному менеджменту енергії, прекрасній ізоляції та світлодіодному освітленні.

Всі вищезазначені заходи вже призвели до економії 470 тонн CO2 на рік.

Найсучасніший завод по виробництву комбайнів набирає обертів

Продумано та задокументовано до останнього болта.

до 28 комбайнів в день при роботі в одну зміну. Необхідні частини і модулі для кожного комбайну постачаються вчасно на основну лінію збирання з ліній попереднього збирання з обох боків. Менші частини постачальників зберігаються в «супермаркеті», в той час як більші компоненти, такі як двигуни і осі, готуються до збирання одразу після доставки. Одразу поруч з новим збиральним цехом, знаходяться виробничі цикли по виготовленню корпусів для компонент, таких як молотилка, відділення залишків, бак зерна і трубка розвантаження бака зерна, а далі по лінії – фарбування, для забезпечення ідеальної відповідності. Це потребує досвіду, а також сучасних інформаційних систем і неперервного моніторингу всіх етапів виробництва в реальному часі.

Основна мета кожного співробітника CLAAS – безпрецедентна якість виробництва і виготовлення бездоганних машин на перший етап контролю якості. Однак, шість надсучасних тестових стендів, введених в експлуатацію в 2020 році, мають останнє слово. Вони не тільки використовуються для виконання першого всебічного контролю якості, але також і для початкового введення в експлуатацію машин. Вони проходять через перевірку ідеальної роботи всіх механічних, гідравлічних і електричних функцій – і навіть перевірку електронних можливостей, таких як CEMOS, CEBIS і CEMIS 1200 з GPS PILOT і TELEMATICS.